BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Shtunën, 12.11.2022

Për të Shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell, ku pritet të ketë reshje shiu, kryesisht gjatë orëve të mëngjesit, më pas reshjet do të humbasin intensitet dhe territor, duke mbetur prezente vetëm në zona të caktuara.

Në zonat më të larta malore priten reshje bore.

Era do të fryjë nga drejtimi i veriut, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-40 km/h.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 3 deri në 6°C, ndërsa ato maksimale prej 9 deri në 13°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!