BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të shtunën, 04.11.2023

Për të shtunën parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu, të cilat lokalisht do të jenë në formë të rrebesheve. Nuk përjashtohet mundësia për ndonjë shkarkesë elektrike.

Era do të fryjë nga jugperëndimi e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, kryesisht në rajonin e Gjakovës, me shpejtësi prej 15-50 km/h!

Temperaturat do të pësojnë ulje të theksueshme, me minimale që do të lëvizin prej 9 deri në 11°C, ndërsa ato maksimale prej 11 deri në 14°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!