BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Premten, 30.12.2022

Për të Premten parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Në orët e mëngjesit lokalisht pritet të ketë mjegull në ultësira dhe lugina. Po ashtu, nuk përjashtohet mundësia për ndonjë rigë shiu, sidomos në Rrafshin e Dukagjinit.

Era do të fryjë kryesisht nga drejtimi i jugperëmdimit me shpejtësi prej 15-39 km/h.

Temperaturat minimalet do të luhaten prej 1 deri në 4°C, ndërsa ato maksimale prej 8 deri në 13°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!