BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Premten, 23.12.2022

Për të Premten parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira. Në orët e mëngjesit pritet të ketë vranësira të ulëta dhe mjegull, të cilat lokalisht mund të mbesin të pranishme deri në mesditë apo edhe më gjatë.

Në zonat ku nuk ka vranësira të ulëta dhe mjegull, e sidomos në zonat malore, pritet mot kryesisht me diell dhe më i ngrohtë.

Era do të fryjë nga drejtimi i perëndimit me shpejtësi prej 6-20 km/h.

Temperaturat minimalet do të luhaten prej -2 deri në 0°C, ndërsa ato maksimale prej 3 deri në 10°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!