BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të mërkurën, 29.11.2023

Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me të reshura, të cilat në pjesën më të madhe të vendit do të jenë në formë të shiut, ndërsa në zona të caktuara pritet të përzihen apo shndërrohen në ato të borës, sidomos në zonën veriore, verilindore dhe atë qëndrore-lindore.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-48 km/h!

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 1 deri në 4°C, ndërsa ato maksimale prej 2 deri në 6°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!