BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Mërkurën, 21.12.2022

Për të Mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell. Orët e mëngjesit do të mbesin me acar si dhe lokalisht me vranësira të ulëta, të cilat mund të mbesin të pranishme edhe pak në orët e pasdites, sidomos në Rrafshin e Dukagjinit.

Era do të fryjë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi prej 8-17 km/h.

Temperaturat do të shënojnë ngritje në vlerat maksimale, ku minimalet do të luhaten prej -5 deri në 0°C, ndërsa ato maksimale prej 6 deri në 10°C.

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!