BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Mërkurën, 19.07.2023

Për të Mërkurën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta. Vonë në mbrëmje, rreth mesnatës, pritet të kalojë një sistem i fuqishëm mbi kufirin e Kosovës, pra në Serbi, me drejtim juglindor, me ç’rast priten lokalisht erëra mjaft të fuqishme tek ne, me mundësi për ndonjë reshje lokale dhe shkarkesa elektrike, kryesisht në Rrafshin e Kosovës.

Era gjatë ditës do të fryjë nga kuadrati i jugperëndimit, ndërsa vonë në mbrëmje apo rreth mesnatës do të zhvendoset nga kuadrati i veriut, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-60 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 16 deri në 19°C, ndërsa ato maksimale prej 35 deri në 37°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!