BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Mërkurën, 05.07.2023

Për të Mërkurën parashikohet të mbajë mot diell dhe vranësira, ku nga mëngjesi i vonshëm dhe orëve të pasditës, pritet që vranësirat të marrin karakter zhvillimi dhe të gjenerojnë rrebeshe lokale shiu, breshër dhe shkarkesa rrufesh, disa prej tyre të forta. Në zona të caktuara priten stuhi të fuqishme.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-70 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 16 deri në 18°C, ndërsa ato maksimale prej 26 deri në 30°C. Gjatë kohës me të reshura e stuhi, temperaturat pësojnë ulje të ndjeshme. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!