BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Mërkurën, 03.05.2023

Për të Mërkurën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale të shkurta me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje lokale shiu, të cilat në momente të caktuara do të jenë në formë të rrebesheve, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh, veçanërisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 17-55 km/h!

Temperaturat do të pësojnë ulje të lehtë, me minimale që do të luhaten prej 9 deri në 11°C, ndërsa ato maksimale prej 15 deri në 18°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!