BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Martën, 28.03.2023

Për të Martën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje lokale bore, kryesisht gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes.

Gjatë kohës së reshjeve temperaturat do të pësojnë ulje, ndërsa në momente të caktuara priten reshje të dendura bore.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20-70 km/h! Ka mundësi të ketë dëme materiale.

Temperaturat do të pësojnë ulje të mëtejshme dhe të theksueshme, me minimale që do të luhaten prej -1 deri në 2°C, ndërsa ato maksimale prej 3 deri në 7°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!