BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Martën, 13.06.2023

Për të Martën parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta në pjesën e parë të ditës, ku edhe priten reshje më të intensifikuara (lokalisht në formë të rrebesheve), ndërsa orëve të pasditës do të dominojnë edhe intervalet me diell, përderisa të reshurat do të humbasin intensitet dhe territor, duke mbetur vetëm të izoluara në zona të caktuara. Ka mundësi të ketë ndonjë shkarkesë elektrike.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 15-38 km/h.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 13 deri në 15°C, ndërsa ato maksimale prej 18 deri në 24°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!