BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Hënën, 05.06.2023

Për të Hënën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku në zona të caktuara, e sidomos përreth zonave malore, pritet të ketë rrebeshe afatshkurtër shiu, të shoqëruara me ndonjë shkarkesë elektrike, kryesisht gjatë orëve të pasditës.

Era do të fryjë kryesisht nga drejtimi i juglindjes, e cila në momente të caktuara pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-42 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 11 deri në 13°C, ndërsa ato maksimale prej 23 deri në 28°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!