BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Enjten, 22.12.2022

Për të Enjten parashikohet të mbajë mot me vranësira të ulëta dhe mjegull në pjesën më të madhe të vendit, të cilat lokalisht mund të mbesin të pranishme deri në mesditë apo edhe më gjatë.

Në zonat ku nuk ka vranësira të ulëta dhe mjegull, do të ketë mbajë mot dukshëm më i ngrohtë.

Era do të fryjë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi prej 5-15 km/h.

Temperaturat minimalet do të luhaten prej -4 ederi në 0°C, ndërsa ato maksimale prej 2 deri në 6°C.

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!