BallinaKosovëRajon

Një stuhi momentalisht ndodhet në kufirin mes Shqipërisë dhe Malit të Zi, po afron drejt Kosovës

Një stuhi mjaft e fuqishme e nisur nga Italia veriore, ka rrugëtuar drejt shteteve të Ballkanit, e cila ka përfshirë edhe zonat bregdetare, ndonëse dukshëm e dobësuar.

LEXO EDHE:

Momentalisht stuhia gjendet mes Malit të Zi dhe Shqipërisë, e cila po lëvizë drejt Kosovës.

Nga ky sistem i dobësuar, pritet të preket Rrafshi i Dukagjinit, kryesisht pjesa jugperëndimore dhe/ose ajo jugore, ku priten reshje lokale shiu si dhe ndonjë shkarkesë elektrike. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!