BallinaKosovë

Kosova përfshihet momentalisht nga stuhi të forta e breshëri, po lëvizin në drejtim të lindjes (harta)

Fronti i ftohtë që ka depërtuar pasditën dhe mbrëmjen e sotme ka sjellur ulje të theksueshme të temperaturave dhe reshje lokale shiu në disa vende. Pak kohë më parë një stuhi e fuqishme e cila ishte në ndodhej në Malit të Zi, gjatë rrugëtimit në Kosovë ka fituar intensitet tutje të stuhisë.

Momentalisht Istogu është goditur nga stuhia e fuqishme, e cila po karakterizohet me rrebeshe shiu, erëra të fuqishme dhe breshër.

Stuhia po lëvizë gradualisht në drejtim të lindjes së vendit. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!