BallinaKuriozitete

Kështu duken satelitët SpaceX, të cilët kaluan sonte mbi Kosovë! Shpejtësia e tyre është e PABESUESHME!

Satelitët lëvizin me një shpejtësi të pabesueshme. Ata i kalojnë gati 500 km ÇDO MINUTË.

Satelitët lëvizin shumë shpejt dhe udhëtojnë të gjithë botën në 90 minuta. Çdo 90 minuta, ata kthehen në të njëjtën pikë (por pak më larg).

Shpejtësia e tyre është 27,000 km/h! /MeteoKosova/

LEXO EDHE: Ja çfarë janë satelitët që “pushtuan” sonte qiellin e Kosovës!

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!