BallinaKosovë

05.06.2022 – Parashikimi i motit për të Dielën

Për të Dielën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe mjaft i nxehtë, ndërsa vonë pasdite, pritet të ketë zhvillime të fuqishme vranësirash, duke sjellur rrebeshe lokale shiu, breshër e shkarkesa rrufesh, disa prej tyre të fuqishme!

Era do të fryjë kryesisht nga drejtimi i veriperëndimit, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20-65 km/h!

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 16 deri në 18°C, ndërsa ato maksimale prej 30 deri në 34°C. /MeteoKosova/

ARTIKUJ TË NGJASHËM

Back to top button
en_USEnglish
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!