BallinaKosovë

Dimri nuk dorëzohet, por…

Nga data 20 Mars, kemi hyrë zyrtarisht në stinën e Pranverës, ndërsa bashkë me të po vazhdon ende “Ngrohja e Papritur e Stratosferës”.

Ç’ka nënkupton kjo? Kjo nënkupton që dimri ende s’ka përfunduar.

Pra, gjatë javës së ardhshme, së pari na pret një mot kryesisht me diell dhe një ngritje e ndjeshme e temperaturave në të dyja vlerat ekstremale të ditës, veçanërisht në ato maksimale, duke arritur rreth 20°C në pjesën e dytë të javës.

Krejtësisht në fund të muajit apo në fillim të muajit Prill, presim edhe disa episoda të tjera me goditje të masave të ftohta, të cilat do të sjellin edhe reshje bore.

Pra, të pakten deri në gjysmën e muajit Prill parashihet të na shoqërojë moti i paqëndrueshëm. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!