BallinaKosovë

25.06.2022 – Parashikimi i motit për të Shtunën

Për të Shtunën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell në pjesën e parë të ditës, ndërsa menjëherë pasdite pritet vranësirat të marrin karakter zhvillimi dhe të sjellin rrebeshe lokale shiu, breshër dhe shkarkesa rrufesh.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i jugperëndimit, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20-65 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 15 deri në 19°C, ndërsa ato maksimale prej 30 deri në 33°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!