BallinaKosovë

22.06.2022 – Parashikimi i motit për të Mërkurën

Për të Mërkurën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku pritet të ketë rrebeshe lokale shiu, breshër, e shkarkesa rrufesh.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i veriperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, sidomos në zonat me shtrëngata, me shpejtësi prej 20-70 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 15 deri në 18°C, ndërsa ato maksimale prej 27 deri në 32°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!