BallinaKosovë

17.06.2022 – Parashikimi i motit për të Premten

Për të Premten parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku pritet gjatë ditës të ketë rrebeshe lokale shiu dhe breshër, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh. Në mbrëmje reshjet do të mbesin të izoluara në zona të caktuara.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut, e cila kohë pas kohe në momente dhe zona të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-70 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 11 deri në 15°C, ndërsa ato maksimale prej 24 deri në 28°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!