BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të shtunën, 28.10.2023

Për të shtunën parashikohet që në orët e para të 24-orëshit të ketë reshje lokale shiu në shkallë vendi.

Dita do të vijojë me diell dhe vranësira, përderisa reshjet e izoluara mund të mbesin kohë pas kohe të pranishme, kryesisht në perëndim të vendit.

Era do të fryjë nga drejtimi i jugperëndimit, e cila kohë pas kohe lokalisht pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-52 km/h!

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri në 14°C, ndërsa ato maksimale prej 19 deri në 23°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!