BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Shtunën, 01.04.2023

Për të Shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje shiu, duke filluar që nga orët e para të 24-orëshit.

Në momente të caktuara të reshurat do të jenë në formë të rrebesheve, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme në pjesën dërrmuese të Kosovës, me shpejtësi prej 20-75 km/h! Ka mundësi të ketë dëme materiale.

Temperaturat do të pësojnë ulje, me minimale që do të luhaten prej 7 deri në 10°C, ndërsa ato maksimale prej 14 deri në 17°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!