BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Premten, 23.06.2023

Për të Premten parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta, ndërsa vonë pasdite si dhe në mbrëmje, pritet shtim i tyre, të cilat do të gjenerojnë rrebeshe lokale shiu, breshër dhe shkarkesa rrufesh. Disa prej tyre të ashpërta!

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-70 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 16 deri në 19°C, ndërsa ato maksimale prej 32 deri në 35°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!