BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të premten, 20.10.2023

Për të premten parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira gjatë ditës, ndërsa në orët e mëngjesit mund të ketë lokalisht mjegull në zonat e ulëta dhe lugina.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i jugut, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, sidomos në Rrafshin e Dukagjinit, me shpejtësi prej 15-60 km/h!

Temperaturat do të shënojnë ngritje të theksueshme, me minimale që do të lëvizin prej 9 deri në 15°C, ndërsa ato maksimale prej 24 deri në 28°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!