BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Premten, 16.06.2023

Për të Premten parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu, të cilat lokalisht do të jenë në formë të rrebesheve, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh dhe mundësi për breshër.

Si pasojë e reshjeve intensive, priten vërshime lokale.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20-55 km/h!

Temperaturat do të pësojnë ulje të mëtejshme, me minimale që do të luhaten prej 13 deri në 15°C, ndërsa ato maksimale prej 16 deri në 19°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!