BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Martën, 27.12.2022

Për të Martën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell në pjesën e parë të ditës, ku lokalisht mund të ketë edhe mjegull apo vranësira të ulëta. Gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes, pritet shtim i vranësirave, duke gjeneruar edhe reshje të pakta lokale shiu.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, sidomos në rajonin e Gjakovës, me shpejtësi prej 15-45 km/h!

Temperaturat do të shënojnë ngritje të mëtejshme, ku minimalet do të luhaten prej -1 deri në 5°C, ndërsa ato maksimale prej 10 deri në 16°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!