BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të enjten, 02.11.2023

Për të enjten parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe kohë pas kohe me reshje lokale shiu, duke filluar gjatë orëve të para të 24-orëshit dhe në orët e mëngjesit. Më pas, pasditjaa do të vijojë me diell dhe vranësira të pakta.

Në orët e mbrëmjes pritet sërish shtim i vranësira, ku mund të ketë ndonjë reshje të izoluar në perëndim të vendit.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme por më dominues do të jetë nga drejtimi i jugperëndimit dhe juglindjes, e cila kohë pas kohe lokalisht pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-48 km/h.

Temperaturat do të pësojnë ulje, me minimale që do të lëvizin prej 9 deri në 11°C, ndërsa ato maksimale prej 17 deri në 19°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!