BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Dielën, 17.09.2023

Për të Dielën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku rreth mesditës pritet vranësirat të marrin karakter zhvillimi, duke sjellur rrebeshe të izoluara shiu në zona të caktuara, të shoqëruara me shkarkesa elektrike. Reshjet parashihen edhe gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila në momente të caktuara pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 10-40 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 13 deri në 15°C, ndërsa ato maksimale prej 25 deri në 29°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!