BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Dielën, 03.09.2023

Për të Dielën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe i nxehtë. Krejtësisht vonë në mbrëmje, rreth mesnatës, pritet shtim i vranësirave, duke gjeneruar lokalisht reshje shiu. Ka mundësi të ketë ndonjë vetëtimë dhe bubullimë.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-50 km/h!

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri në 15°C, ndërsa ato maksimale prej 28 deri në 31°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!