BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të hënën, 27.11.2023

Për të hënën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta. Acar i madh në orët e mëngjesit.

Në orët e mbrëmjes pritet shtim gradual i vranësirave, të cilat pak para apo rreth mesnatës pritet të gjenerojnë të reshura, fillimisht në perëndim të vendit, e më pas edhe në zona të tjera. Reshjet lokalisht do të jenë në formë të borës dhe shiut.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 10-39 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -13 deri në -6°C, ndërsa ato maksimale prej 1 deri në 6°C.

Në zonat me kthjellime do të jenë vlerat më të ulëta ekstreme, ndërsa në ato vende ku mbesin të pranishme vranësirat do të jenë vlerat më të larta. /MeteoKosova/

ARTIKUJ TË NGJASHËM

Back to top button
en_USEnglish
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!