BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të martën, 11.06.2024

Për të martën parashikohet të mbajë mot i nxehtë, i karakterizuar me diell dhe vranësira. Ka mundësi të ketë ndonjë reshje të izoluar në zona të caktuara. Pluhuri Saharian do të vazhdojë.

Era do fryjë nga kuadrati i jugperëndimit dhe perëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-57 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 13 deri në 16°C, ndërsa ato maksimale prej 28 deri në 31°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!