BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të hënën, 10.06.2024

Për të hënën parashikohet të mbajë mot i nxehtë, i karakterizuar me diell dhe vranësira, ku ka mundësi të ketë ndonjë reshje të izoluar në zona të caktuara.

Pluhuri Saharian do të vazhdojë, me ç’rast në ato pjesë ku ka të reshura, do të jenë të përziera me baltë.

Era do fryjë nga kuadrati i jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20-65 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 16 deri në 20°C, ndërsa ato maksimale prej 30 deri në 33°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!