BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të enjten, 13.06.2024

Për të enjten parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ndërsa në zona të caktuara pritet të ketë ndonjë rrebesh të izoluar, të shoqëruara me ndonjë shkarkesë rrufeje. Intensifikimi i reshjeve pritet krejtësisht gjatë natës.

Si pasojë e pluhurit Saharian, në ato zona ku ka të reshura do të jenë të përziera me baltë.

Era do fryjë kryesisht nga kuadrati i jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 10-62 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 14 deri në 16°C, ndërsa ato maksimale prej 28 deri në 32°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!