BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të dielën, 22.10.2023

Për të dielën parashikohet që në orët e para të 24-orëshit e deri në mëngjes të ketë reshje lokale shiu, të cilat në zona të caktuara do të jenë në formë të rrebesheve, sidomos në Rrafshin e Dukagjinit. Dita do të vijojë me diell dhe vranësira.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i jugut, e cila në momente të caktuara rreth mesnatës pritet të jetë jashtëzakonisht e fuqishme në lokalitete, me shpejtësi deri në 85 km/h, me ç’rast mund të ketë edhe dëme materiale!

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 13 deri në 15°C, ndërsa ato maksimale prej 22 deri në 25°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!