BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të dielën, 15.10.2023

Për të dielën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta në pjesën e parë të ditës, ndërsa gjatë orëve të pasditës pritet i shtim i tyre, duke sjellur reshje lokale shiu, sidomos në orët e mbrëmjes. Ka mundësi të ketë ndonjë shkarkesë elektrike.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, sidomos në rajonin e Gjakovës, me shpejtësi prej 17-57 km/h!

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 6 deri në 11°C, ndërsa ato maksimale prej 24 deri në 27°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!