BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Martën, 25.07.2023

Për të Martën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe jashtëzakonisht i nxehtë. Njëherit, pritet të jetë dita më e nxehtë deri më tani e këtij viti.

Rrezik nga dehidrimi dhe goditja e nxehtësisë nëse qëndroni jashtë për periudha të gjata kohore!

Era do të fryjë nga kuadrati i perëndimit dhe jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20-70 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 18 deri në 23°C, ndërsa ato maksimale prej 36 deri në 39°C. Në zona të veçanta termometri mund të kap vlerën edhe deri në 40°C. /MeteoKosova/

ARTIKUJ TË NGJASHËM

Back to top button
en_USEnglish
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!